На допомогу керівнику гуртка

Каталог медіа ресурсів на допомогу педагогу


Підбірка книг для педагогів, які допоможуть жити екологічно


🏠♻️
«Дім нуль відходів» Беа Джонсон – тут просто без слів. Треба читати, якщо ви хочете назавжди змінити своє життя. Покрокова інструкція як зменшити свій екологічний слід та навчитись жити без сміття. Найбільше надихає те, що авторка писала її з власного досвіду.
🧹🗑️
«Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди» Марі Кондо – книжка, яка надихне вас на масштабне прибирання у своєму житті. Цінні поради про те, як звільнитися від усього зайвого і знайти місце для найважливішого.
📚
«Обіцянка» Ніколи Девіса та Лаури Карлін – після прочитання одразу розумієш наскільки зв’язано соціальне та екологічне. Наскільки ми змінюємось змінюючи світ навколо. І хочеться змінювати і змінюватись.
ЕКОЛОГІЯ ТА СПОЖИВАННЯ 
🌳🏙️
«Це змінює все: капіталізм проти клімату» Наомі Кляйн – здається книга про очевидні речі, але ці очевидні речі, що мають неочевидні наслідки змушують читача замислитись. Авторка просто констатує факти, розказує історії, але не повчає. Ти сам робиш висновки.
📈
«Межі зростання: 30 років потому» Донелла Медоуз, Йорген Рандерс, Денніс Медоуз. Це головна книга ХХ століття про сталий розвиток. Вона пояснює залежності між чисельністю населення і обсягами виробництва і споживання, експоненціальне зростання яких за останні 30 років сильно наблизив людство до фізичних меж нашої планети. Автори доступною мовою описують свою математичну модель World3, яка, грунтуючись на даних з початку минулого століття, прораховує 12 можливих сценаріїв розвитку світу до 2100 року – від самих песимістичних до обнадійливих.
🌷
«Silent Spring» – Книга Рейчел Карсон присвячена впливу пестицидів – зокрема ДДТ (діхлордіфеніл тріхлорметілметан) – на флору і фауну і вперше висуває ідею небезпеки не вивченою і неконтрольованого використання людиною хімічних речовин, які можуть стати причиною загибелі не тільки птахів і тварин, а й людини. Звідси і назва: весна без співу птахів, загиблих через необдуману діяльності людини. Опублікована спочатку в журналі New Yorker в якості серії статей, «Мовчазна весна» стала бестселером The New York Times і класикою світової екологічної літератури, незважаючи на специфічну тематику.

ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ 

дій за сигналами оповіщення цивільного захисту“Увага всім”, “Повітряна тривога” (перегляд алгоритму за посиланням) 



Корисні посилання>>>

Програми гуртків позашкільної освіти








Електронні посібники для працівнків закладів позашкільної освіти https://nenc.gov.ua/?page_id=824

Електронні збірки для працівнків закладів позашкільної освіти https://nenc.gov.ua/?page_id=822

Біла книга позашкілля (20-21 сторічча) 

Методичні розробки НЕНЦ 

Планування всеукраїнських та міжнародних заходів з дітьми та молоддю, педагогами  на 2021 рік

Інновації позашкільної освіти

Дистанційні курси для допитливих 


Розвиток дитини. Практичні завдання. Я досліджую світ

Електронна бібліотека натуралістів Хмельниччини  https://nenc.gov.ua/?p=7438

Правила безпечної роботи з комп'ютером



вил

Вимоги до ведення журналу планування та обліку роботи гуртка

Категорично забороняється:

1. Порушувати вказівки до ведення журналу.
2. Робити виправлення та наклеювання.
3. Вести записи стороннім особам.
4. Планувати заняття на святкові дні.
5. Вести записи в журналі, користуючись незатвердженим календарно-тематичним планом.
6. Підробляти підписи адміністрації.
7. Порушувати календарні строки виконання, заплановані в календарно-тематичному плані (за виключенням перебування на лікарняному листі та зміні розкладу заняття).
8. Змінювати встановлену тривалість заняття.
9. Записувати тривалість заняття в академічних годинах.
10. Порушувати узгодженість парних сторінок «Обліку відвідування», «Обліку роботи в гуртках».
11. Робити попередні записи.
12. Використовувати позначки, не передбачені вказівками (крапки, плюси, мінуси і т.д.).
13. Розпочинати кожний раз нумерацію занять при вивченні нової теми.
14. Робити записи типу: «виготовлення виробу», «підготовка до роботи» і т.д. (записи повинні бути конкретизовані).
15. Вклеювання до журналів нестандартних листків та вести на них записи.
16. Записувати до журналу дітей, які за станом здоров'я не можуть відвідувати гуртки.
17. Порушувати об'єктивність обліку відвідування.

Орієнтовна структура заняття гуртка СЮН 

І. Організаційна частина.
а) керівник гуртка за 10 хвилин до початку заняття провітрює приміщення, перевіряє наявність інструментів і матеріалів, власно перевіряє справність електрообладнання;
б) зустрічає гуртківців;
в) перевіряє готовність дітей до заняття, забезпечує їх необхідними приладами, інструментами та матеріалами. Організація робочих місць гуртківців. Інструктаж з техніки безпеки.
ІІ. Організація навчального процесу.
а) на початку заняття керівник гуртка повинен перевірити кількість присутніх, призначити чергових;
б) чітко у доступній формі назвати тему та мету заняття.
1. Виклад теоретичного матеріалу.
Бесіда, демонстрація зразків виробів. Зміст бесіди: які матеріали і скільки потрібно для виробу, яким інструментом необхідно користуватися при його виробленні; як контролювати свою діяльність. Коротка інструкція про те, як самостійно працювати за технологічною картою.
2. Практична робота.
Самостійна робота вихованців за картками. Поточний інструктаж з метою виправлення помилок і закріплення правильних прийомів роботи.
Через кожні 45 хвилин занять об’являється перерва на 10 хвилин.
ІІІ. Заключна частина заняття.
Аналіз та оцінка робіт. Підсумкова бесіда за 10 хвилин до закінчення роботи. Підведення підсумків завершується оцінкою виробів.
Організовується прибирання робочих місць.
Керівник гуртка організовано виводить дітей з приміщення, вносить у план-конспект свої зауваження, пропозиції, спостереження.

 Орієнтовна структура плану-конспекту заняття

Титульний лист конспекту занять.
Конспекти занять
201__/201__н.р.
Заклад 
Гурток - ___________________________________________________________________
Рівень навчання - __________________________________________________________
Рік навчання - _____________________________________________________________
Керівник гуртка - __________________________________________________________

Заняття № ____
Дата, місце, час проведення___________________________________________________________________________
Тема: __________________________________________________________________________________
Мета:_____________________________________________________________________________________
Завдання:____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Обладнання: (демонстраційний, роздатковий матеріал, технічні засоби навчання) __________________________________________________________________________________________
Тип заняття:______________________________________________________________________________
Формазаняття: ____________________________________________________________________________
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Вступна частина_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Основна частина (реалізація навчально-виховних завдань кожного етапу роботи) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Основні питання, які необхідно поставити:
· ______________________________________________________________________________
· ______________________________________________________________________________
· ______________________________________________________________________________
· ______________________________________________________________________________
· ______________________________________________________________________________
3. Заключна частина______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Висновки:________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Завдання на наступне заняття чи завдання додому (якщо є): ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Рекомендована література:______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Схема-конспект гурткового заняття
Тема заняття.
Мета заняття (навчальна, розвивальна, виховна).
Завдання заняття.
Методи:
· словесні (розповідь, бесіда, пояснення, лекція, інструктаж тощо);
· наочні (демонстрація предметів, явищ, посібників тощо);
· практичні (практична робота, навчальні вправи, ігрові вправи, лабораторні досліди, екскурсія, похід тощо);
Тип заняття (засвоєння нових знань, умінь та навичок; формування практичних умінь та навичок; застосування вмінь та навичок; узагальнення; комбінований).
Форма заняття: індивідуальне, групове, фронтальне.
Обладнання: таблиці, плакати, саморобні посібники, схеми, моделі, роздатковий матеріал, Демонстраційний матеріал, діаграми, література тощо.
Хід заняття (його структура)
1. Вступна частина
· повідомлення теми та мети заняття, очікуваних результатів;
· актуалізація опорних знань;
· мотивація навчальної діяльності гуртківців.
2. Основна частина:
· висвітлення керівником матеріалу нової теми;
· оволодіння новими теоретичними знаннями, ознайомлення з термінами, способами практичних дій;
· залучення учнів до самостійного осмислення нового матеріалу, самостійна робота учнів;
· підведення гуртківців до узагальнень, висновків.
3. Заключна частина:
· обґрунтування гуртківцями можливості використання отриманих знань, умінь, навичок;
· загальний підсумок заняття із зазначенням його позитивних та негативних моментів;
· повідомлення завдань на наступне заняття;
· рекомендована література.